Putpelių kiaušiniai

Putpelių kiaušiniai - maži, bet vertingi!

Vištų kiaušiniai Lietuvoje yra kur kas įprastesni nei kitų gyvūnų: jų nesunku įsigyti, jie maistingi, įprasto dydžio ir skonio. Tačiau daugiau savo mityba besirūpinantys asmenys renkasi alternatyvą – gerokai mažesnius, tačiau kur kas naudingesnius putpelių kiaušinius.

Putpelių kiaušiniai yra gausiai aprūpinti mineralais ir vitaminais. Ypač svarbios yra amino rūgštys (valinas, tirozinas), kurių nemažai randama putpelių kiaušiniuose. Juose gausu ir geležies, kalio, daugiau vitamino A, kai kurių B grupės vitaminų. Niūriomis žiemos dienomis putpelių kiaušiniai nusileidžia vištų kiaušinimas dėl mažesnio vitamino D kiekio, kuris esant apniukusioms dienoms svarbus žmogaus organizmui, saulėtomis dienomis jo suteikia saulė, tačiau tai tik smulkmena.

Ypač naudingi vaikams

Ypač naudingi putpelių kiaušiniai vaikams. Taip yra ne tik dėl jau minėtų amino rūgščių, būtinų augančiam organizmui, bet ir dėl to, kad šie kur kas rečiau sukelia alerginę reakciją. Yra teigiama, kad kai kurias alergijas putpelių kiaušiniai netgi slopina, tačiau tai labai priklauso nuo individualių žmogaus savybių ir šie maži kiaušinukai gali tik pakreipti tinkamesne linkme, o ne pilnai gydyti alergiją. Tiems vaikams, kuriems trūksta kalcio, siūloma putpelių kiaušinius valgyti su lukštu. Lukštas yra žymiai plonesnis nei vištos kiaušinio, tačiau nenulupus kiaušinio jo skonis kiek kitoks.

Rekomenduojami video